MOTORSPORLARI › Alptekin Işıkalp sezona hazır!

Alptekin Işıkalp sezona hazır!

04 Nisan 2012 / 00:18 Güvenli Sürüş Uzmanımız Alptekin Işıkalp, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda Citroen C2 ile sınıf 6'da mücadele edecek

Alptekin Işıkalp sezona hazır!
Türkiye Ralli Şampiyonası’nın vazgeçilmez katılımcılarından Yiğit Akü & Solargard Rally Team, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası için hazırlıklarını tamamladı. Bu sezon da, Alptekin Işıkalp tarafından temsil edilecek olan Yiğit Akü & Solargard Rally Team, Citroen C2 ile Sınıf 6′da zafer mücadelesi verecek. Alptekin Işıkalp’in co-pilotluğunu, yeni sezonda Serdar Aydın yapacak.

Süheyl Polatoğlu yönetimindeki GP Garage tarafından hazırlanan Citroen C2, Yokohama lastikleriyle şampiyonanın en hızlılarından biri olmayı hedefliyor. Akü sektörünün dev markası Yiğit Akü ve cam filmi sektörünün liderlerinden Solargard’ın ana sponsorluğunu yaptığı Alptekin Işıkalp – Serdar Aydın ikilisi; Citroen, Demir Bükey Akademi ve Armetal’in yardımcı sponsorluğunda şampiyonada ter dökecek.

Şampiyona öncesi çok heyecanlı olan Alptekin Işıkalp; “Uzun zamandan beri devam eden hazırlıklarımızı nihayet tamamladık. Ege Rallisi önce çok heyecanlı ve istekliyiz. Co-pilot Serdar Aydın’la birlikte, çok tecrübeli olduğumuz asfalt zeminde, çok hızlı olmayı hedefliyoruz. Geçen yıl da yarıştığımız Citreon C2 ile artık uyumu üst seviyede yakalamış durumdayız” dedi.

Ege Otomobil Sporları Kulübü EOSK tarafından 2012 sezonunun ilk rallisi 7-8 Nisan tarihleri arasında İzmir’de organize ediliyor. 2012 Ege Rallisi’nin sonuçlarını www.eosk.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR