YENİ MODELLER › Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo Giulietta

15 Ocak 2011 / 16:23 Alfa Romeo'nun 147 modelinin yerini almaya hazırlanan Giulietta yaz aylarında ülkemizde satışa sunulmuş olacak.

Alfa Romeo Giulietta
Fiat Grubu'nun yeni nesil kompakt platformu üzerinde yükselen Alfa Romeo Giulietta, adını markanın ilk olarak 1950'li yıllarda tanıttığı "Giulietta" model ailesinden alıyor. Bahar aylarında Avrupa'da, yaz aylarındaysa ülkemizde satışa sunulması planlanan bu çekici Alfa, 3'ü benzinli olmak üzere toplam 5 farklı motor seçeneğine sahip olacak. 105 bg gücündeki 1.6 litrelik ve 170 bg gücünde 2.0 litrelik motorlar aracın dizel versiyonlarına hayat verecek. Giulietta'nın Multiair teknolojisine sahip benzinli motor seçenekleriniyse 120 ve 170 bg gücündeki 1.4 litrelik motorlar oluşturacak. Bunun yanında otomobil daha sonra yollara çıkacak olan Quadrifoglio Verde versiyonunda 1.8 litrelik (235 bg) motor seçeneği de sunacak.

Tıpkı markanın küçük sınıf modeli MiTo gibi Giulietta da üç farklı sürüş modu (dinamik, normal, tüm hava koşulları) sunan Alfa DNA ile donatılmış. Aracın tüm versiyonlarında standart olarak sunulacak olan bu sistem; motora, Q2 elektronik diferansiyele, direksiyona ve denge kontrol sistemine (VDC) etki ediyor. Alfa Romeo Giulietta'da kullanılan yeni platformun yüzde 84'ünün yüksek ve ultra yüksek sağlamlığa sahip çelikten oluştuğu açıklanıyor. Bunun yanında 174 kg ağırlığa sahip olan kompakt platformun öncekinden yüzde 10 daha hafif olduğu belirtilmekte. Alfa Romeo Giulietta'nın bagaj hacmiyse 350 litre.

ÇOK OKUNANLAR