YENİ MODELLER › Alfa Romeo Giulia Veloce Şubat’ta geliyor!

Alfa Romeo Giulia Veloce Şubat’ta geliyor!

15 Ekim 2016 / 08:11 İtalyan üreticinin yeni sportif modeli bir benzinli, bir dizel motor seçeneğine sahip olacak

Alfa Romeo Giulia Veloce Şubat’ta geliyor!

Alfa Romeo’nun beğenilen sedan gövdeli otomobili Giulia’nın Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan yeni, sportif Veloce versiyonu Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında satılmak üzere geliştirilen otomobil biri benzinli, biri dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğine sahip olacak. Giulia Veloce’nin benzinli versiyonunun kaputunun altında yer alan 2-litre hacimli dört silindirli turbo benzinli ünite 280 bg güç ve 400 Nm tork üretiyor. Ürettiği gücü ZF tarafından üretilen 8-ileri otomatik şanzıman üzerinden arka tekerleklerine gönderen otomobil, İtalyan üreticinin opsiyon listesinde yer alan Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi ile de tercih edilebiliyor.

Dizel ürün gamında İtalyan üreticinin 2.2-litre hacimli 210 bg gücündeki dört silindirli turbo dizel motoru ile birlikte sunulan Giulia Veloce, bu motorundan 470 Nm tork elde edecek. Tıpkı benzinli kardeşinde olduğu gibi opsiyonel olarak Alfa Romeo’nun Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte tercih edilebilecek olan otomobil, 19 inçlik beş kollu hafif alaşım jantlar üzerinde yer alıyor.

Elden geçirilmiş ön tamponu ve arka difüzörü ile sportifliğini dışa vuracak olan Giulia Veloce’nin iç mekanında ise siyah deri spor koltuklar, spor çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi ve alüminyum detaylar ile birlikte sunulan yeni otomobilde ayıca Alfa Romeo’nun DNA sürüş modu sistemi de otomobilin en uygun sürüşü sunabilmesine olanak sağlıyor. Alfa Romeo Türkiye, yeni Giulia Veloce’nin Türkiye’de satışa sunulacağı fiyat hakkında ise henüz herhangi bir bilgi vermiyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR