YENİ MODELLER › A-serisinde önemli yenilikler

A-serisinde önemli yenilikler

26 Haziran 2015 / 23:10 Mercedes-Benz, A-serisini kullanıcı talepleri doğrultusunda makyajladı...

A-serisinde önemli yenilikler

Mercedes-Benz’in kompakt model gamının hatchback üyesi, teknolojik yeniliklerin ön planda olduğu bir makyaj operasyonu geçirdi. Performanslı A 45 AMG versiyonunda standart olarak sunulan yeni LED farlara, tampona entegre egzoz çıkışlarına, yeni stop grubuna, daha sportif bir ön ızgaraya ve yeni renk seçeneklerine kavuşan A-serisi, teknolojik yenilikleri, artırılan kişiselleştirme olanakları ve yürüyen aksamındaki geliştirmelerle de artık daha iddialı bir otomobil.

A-Serisi’nin ön konsolunda yer alan bilgi ekranı da, kullanıcıların talepleri doğrultusunda diagonal olarak 20,3 cm’ye genişletilmiş. Yenilenen A-Serisi, ileri düzey akıllı telefon entegrasyonuna sahip ilk Mercedes-Benz modeli olma özelliğine sahip. iPhone® kullanıcıları için Apple® CarPlay®, diğer kullanıcılar içinse MirrorLink® ismiyle sunulacak bilgi-eğlence sistemleri sayesinde arama, navigasyon, müzik dinleme, SMS, e-posta alma/gönderme ve Siri üzerinden sesli kontrol gibi özellikler 2016 yılının ilk aylarından itibaren A-serisi kullanıcılarının faydalanabileceği özellikler olacak. Bu entegrasyon sistemleri, sürüşü engellemeyecek akıllı cep telefonu uygulamalarına ait bilgilerin araç iç ekranında görünmesini sağlayacak.

A-serisinde artık DYNAMIC SELECT sürüş karakter seçimine de yer veriliyor. Bu sayede ECO, COMFORT, SPORT ve kendinize uygun ayarı yapabileceğiniz INDIVIDUAL seçeneklerinden birini tercih ederek otomobilin karakterini değiştirebiliyorsunuz.

Otomobilin yardımcı sistemleri de geliştirilmiş. En yeni radar, kamera ve sensör teknolojilerini kullanan sistemler arasında; konsantrasyon kaybı yardımcısı (Attention Assist), takip edilen araç ile aradaki mesafeyi koruyan, hatta trafik sıkıştığında otomatik olarak dur-kalk yapmasını sağlayan Distronic Plus ve otonom fren özelliğiyle geliştirilerek arkadan çarpma risklerini azaltan çarpışma önleme yardımcısı (Collision Prevention Assist Plus) bulunuyor. Her performans gereksinimine uygun olarak benzinli ve dizel motor seçenekleriyle, Ekim ayından itibaren Türkiye pazarına sunulacak olan A-Serisi, 7G-DCT çift kavramalı şanzımana ve “Kalkış Yardımı” özelliği gibi teknolojilere de sahip. 

Haber: Bahadır Bektaş

ÇOK OKUNANLAR