YENİ MODELLER › 2017 model BMW i3’lere menzil dopingi!

2017 model BMW i3’lere menzil dopingi!

22 Ağustos 2016 / 17:14 Bavyeralı üreticinin elektrikli modeli, yeni pili sayesinde yaklaşık 200 km’lik menzile sahip olacak

2017 model BMW i3’lere menzil dopingi!

BMW, 2017 model i3 modelini yeni opsiyonel pil grubu ile sunmaya hazırlanıyor. Şu anda satışta yer alan modelde yer alan pil grubunun yoğunluğunun 60 amper-saat olduğunun altını çizen Alman üretici, Samsung ile işbirliği içerisinde geliştirilen yeni pil grubunun yoğunluğunun 94 amper-saat olduğunu duyuruyor. Pil yoğunluğundaki bu önemli artış ile birlikte şarj kapasitesi de 22 kWh’den 33 kWh’ye çıkmış olurken, bu artış menzilin de 190 km’ye çıkması anlamına geliyor. Yeni pil grubu sayesinde daha hızlı şarj sürelerine de kavuşan otomobilin ikinci seviye bir şarj ünitesinde dört buçuk saatte şarj olduğu açıklanıyor, ki bu durum şarj süresinde eski pil grubuna kıyasla bir saate yakın bir iyileşmenin olduğunu gösteriyor.

Standart olarak şu anda satışta yer alan 60 amper-saatlik pil grubu ile sunulmaya devam edilecek olan 2017 model BMW i3’ler, müşterinin isteği doğrultusunda yeni pil grubu ile de satın alınabilecek. Bavyeralı üretici şu anda i3 sahibi olan müşteriler için de belirli pazarlarda pil grubu güncellemesi seçeneği sunulacağını açıklıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR