SEKTÖREL › 1.0 EcoBoost için Twitter uygulaması!

1.0 EcoBoost için Twitter uygulaması!

04 Ağustos 2012 / 13:34 Ford 1.0L EcoBoost Twitter uygulaması 'BoostMyTweet' ile tweet'leriniz poster oluyor

1.0 EcoBoost için Twitter uygulaması!
Ford’un “2012 Yılın Motoru" (Engine of the Year) ödüllü “1 litrelik EcoBoost” motoru, yepyeni bir Twitter uygulamasına imza atıyor. Twitter’a farklı bir eğlence getiren BoostMyTweet uygulaması kullanıcıların yazdıkları tweet’leri görsellikle güçlendirerek poster haline dönüştürüyor ve kullanıcılar kendi posterlerini tweet atarak takipçileriyle paylaşabiliyor.

Kullanıcılar, Ford’un bu yeni Twitter uygulamasından iki şekilde yararlanabiliyor. Twitter’ın tweet yazma alanına #boostmytweet hashtag’iyle yazılan tweet’leri eş zamanlı olarak yakalayan sistem, oluşturduğu posterin linkini kullanıcıya gönderiyor. Kullanıcı da bu linke tıklayarak www.boostmytweet.com sitesinde kendi tweet’i için özel hazırlanan posteri görüyor.

Uygulamayı kullanmanın bir diğer yolu ise www.boostmytweet.com sitesini ziyaret edip sitede ayrılan alana tweet metnini yazmak. Böylelikle sistem, tweet’in poster olmuş halini anında kullanıcının karşısına getiriyor. Kullanıcı isterse bu posteri tweet atarak arkadaşlarıyla da paylaşabiliyor.

BoostMyTweet uygulamasının kullanıcılara bir de sürprizi var. Yazılan tweet’lerde, önceden belirlenen anahtar kelimelerden birinin geçmesi halinde, tweet’in konusuna özel tasarımlı posterlere sahip olmak da mümkün oluyor.

BoostMyTweet uygulaması ayrıca; son tweetlerin yer aldığı ‘En Son Güçlenenler’, tüm zamanların en çok paylaşılan posterlerinin yer aldığı ‘Paylaştıkça Güçlenenler’, günün en çok paylaşılan 20 posterini içeren ‘Günün En Güçlüleri’ sekmesi ve ünlülerin tweet posterlerinin bulunduğu ‘Ünlülerin Güçlendirdikleri’ sekmeleriyle de Twitter’a farklı bir heyecan getiriyor.

Ford 1.0L EcoBoost
Kısa bir süre önce; yakıt ekonomisi, performansı, yüksek çekiş gücü, sessizlik ve yumuşak çalışma karakteri ile 13 yıldır düzenlenen "Yılın Motoru - Engine of the Year" organizasyonu tarafından, gelmiş geçmiş en yüksek puanı alarak “2012 Yılın Motoru” ödülünü kazanan 1.0 litrelik EcoBoost, düşük karbondioksit salımı ve ekonomik yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Ford’un ileri teknolojiye sahip küçük hacimli ve 3 silindirli yeni 1.0 litrelik EcoBoost motoru Türkiye’nin yanısıra, Avrupa'da ilk kez Focus'la kullanıcıya sunuldu.

ÇOK OKUNANLAR